Szczególnie w okresach zimowych należy uważać na to, by nie narazić swojego czworonoga na wychłodzenie organizmu. Konsekwencje hipotermii mogą być tragiczne w skutkach.

Wiele osób nierozważnie w okresie zimowym zostawia psy przypięte pod sklepem lub zamyka je w samochodach, które mogą okazać się śmiertelną pułapką nie tylko latem. Kiedy dochodzi do hipotermii? Gdy zwierzę ma ograniczoną możliwość ruchów, np. podczas wyprowadzania na smyczy, kiedy nie może wytworzyć odpowiedniej ilości ciepła, aby ogrzać swój organizm.

Pierwszym objawem jest zazwyczaj drżenie ciała, które w wielu wypadkach bywa bagatelizowane. Kolejno dochodzi do niego: ospałość i apatia oraz znaczne obniżenie temperatury ciała u zwierzęcia, nawet do 33-35 st. Celsjusza. W tym skrajnym przypadku konieczna jest hospitalizacja. Aby nie dopuścić do takich sytuacji należy obserwować czworonoga podczas spaceru, jeśli zaczynają pojawiać się którekolwiek z symptomów natychmiast trzeba ogrzać zwierzę kocem lub własnym ciałem, wskazane jest też wstępne osuszenie ręcznikiem. W żadnym wypadku nie należy wkładać zwierzaka do wanny z gorącą wodą, bo może to doprowadzić do pogorszenia jego stanu.

Źródło: http://www.cafeanimal.pl/

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij