28 września obchodzony jest Światowy Dzień Wścieklizny

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wymienia wściekliznę jako jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób zakaźnych na świecie, jej śmiertelność wynosi 99,9%! Chorobą tą zagrożonych jest 3,3 miliarda ludzi na świecie. Wścieklizna co 10 minut odbiera 1 życie, przy czym 40% jej ofiar to dzieci.

W 95% to psy są przyczyną zakażeń wścieklizną, dlatego ich szczepienie to zwiększenie szans na uratowanie życia. Wirus jest przenoszony na inne zwierzęta bądź ludzi poprzez bliski kontakt ze śliną toczoną przez chore zwierzę (tj. pogryzienia, zadrapania, lizanie, kontakt śliny z pękniętym naskórkiem i błoną śluzową). W Europie znaczącą rolę w rozprzestrzenianiu wścieklizny wśród psów pełnią lisy. Wściekliźnie jednak można w 100% zapobiegać, właśnie poprzez regularne szczepienia ochronne zwierząt.

Rozmawiajcie z klientami lecznic, znajomymi i podnoście świadomość odnośnie profilaktyki wścieklizny i informujcie o szczepieniach psów i kotów!

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij