Polecamy artykuł Aleksandry Wronkowskiej-Elster, zoofizjoterapeutki i właścicielki gabinetu fizjoterapeutycznego dla zwierząt Sirius w Bad Honnef w Niemczech

Artykuł opiera się na klinicznym przypadku terapii psa rasy Border Collie, który w wieku 7 miesięcy poddany został obustronnej resekcji główki udowej. Zabieg resekcji główki kości udowej jest zabiegiem przeprowadzanym u psów z zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi powstałymi w skutek dysplazji stawu biodrowego lub martwicy główki kości udowej. Intensywna rehabilitacja, rozpoczęta na krótko po zabiegu, jest warunkiem szybkiego powrotu pacjenta do zdrowia i daje mu szansę na prawie normalny sposób poruszania się, pomimo że zakres ruchów kończyny pozostanie najczęściej ograniczony. Plan rehabilitacji obejmuje: terapię przeciwbólową, terapię ruchową i zabiegi prewencyjne.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij