W dniach 30-31.07.2016 w Warszawie odbyły się VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Strzyżeniu Psów jedyne oficjalne mistrzostwa groomingu w Polsce pod patronatem EGA (Europejskiego Stowarzyszenia Groomerów)

W tym roku Master Grooming Show po raz pierwszy odbyło się w Warszawie, wszystko za sprawą licznych gości z zagranicy i Polski – organizatorzy postanowili ułatwić im dojazd na miejsce wydarzenia. Dzięki wszystkim staraniom organizatorów w konkursie do rywalizacji stanęło ponad 70 groomerów z Polski, Niemiec, Włoch i Szwecji. Zmagania zawodników oceniali sędziowie z Belgii, Holandii, Niemiec oraz Rosji. W ciągu dwóch dni wydarzenia zainteresowani mogli wziąć udział w konkurencjach: początkujący, trymowanie, spaniele i setery, intermediate, inne czyste rasy, commercial, pudle, model dog i model dog junior.

Tytuł BIS VII Master Grooming Show by Bio-Groom zdobyła Natalia Turowicz groomer z wieloletnim doświadczeniem, członkini Polskiego Stowarzyszenia Groomerów. W klasie początkującej zwyciężyła Małgorzata Kuklewska, drugie miejsce zajęła Celien Gombeer, natomiast trzecie Ewa Górska. Najlepszym groomerem z Polski została i Renata Kozłowska, groomerka z wieloletnim doświadczeniem, członkini Polskiego Stowarzyszenie Groomerów Co z osobami, które zastanawiają się czy wziąć udział w VIII Master Grooming Show w 2017 roku? – Start w konkursie trzeba przeżyć samemu aby zrozumieć to co się dzieje w ringu, docenić pracę konkurencji i zauważyć własne słabe punkty. Każda osoba chcąca uczestniczyć w konkursie znajdzie dla siebie odpowiednią konkurencję. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z groomingiem mamy klasę początkujących. Dla pasjonatów niestandardowych stylizacji klasę commercial, dla kynologów pozostałe klasy – grooming zgodnie ze standardem rasy i sztuką groomiu – Zachęca Milena Zygadło, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Groomerów, organizatorka wydarzenia.

Równolegle do konkursów odbywały się seminaria, na których w tym roku odnotowano rekordową liczbę uczestników. Podczas mistrzowskich pokazów groomingu uczestnicy oglądali grooming pudla w wykonaniu Romana Fomina. Trymowanie airedale terriera zaprezentował sędzia groomingu, asystent kynologiczny, Rony  de Munter z Belgii. Perfekcję modelowania nożyczkowego zaprezentowała na bedlington terrierze Włoszka Paola Acco. Seminarium z groomingun komercyjnego westie poprowadziła Ilse Frenk-Kleton. Natomiast trymowanie parson russel terriera zaprezentowała Wiesława Latoś. Podczas seminariów zaprezentowano również innowacyjny produkt na rynku groomerskim – elektryczne szczotki – dedykowane hodowcom i salonom groomerskim. Prowadzący wyjaśnili jak ważne jest bezpieczeństwo pracy czy odciążanie stawów podczas codziennej pracy salonowej. Tematy żywienia i marketingu oraz budowania relacji z klientem przybliżyła uczestnikom firma Farmina. W tym roku w seminariach wzięło udział rekordowo dużo osób . Z pewnością wpływ na to miała lokalizacja jak i wyjątkowo niska cena seminariów – relacjonuje Milena Zygadło.

Podczas konkursu na stoisku VetPersonelu spośród uczestników konkursów i seminariów rozlosowano nagrody, między innymi prenumeraty oraz płyty DVD. Tegoroczna edycja Master Grooming Show 2016 została oceniona przez uczestników jako udana i bardziej dostępna – ze względu na przystępną cenę seminariów. 

 

Opracowała: Żaneta Szefer

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij