Miło nam poinformować, że firma Elamed Media Group po raz kolejny została patronem Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tegoroczna, 6. edycja Kongresu odbywa się pod hasłem „Trzy dni inspiracji dla innowacji”.

Wśród najważniejszych tematów, obok innowacji, będą: współpraca międzynarodowa, kapitał dla rozwoju, prawo, edukacja sukcesu oraz współpraca biznesu z samorządem i nauką. Jak co roku, Kongres będzie miał wyjątkowy wymiar międzynarodowy. Świadczą o tym nie tylko Wysoki Patronat Parlamentu Europejskiego, ale przede wszystkim liczba gości i delegacji zagranicznych.

Innowacje to – zdaniem organizatorów Kongresu – najważniejsze wyzwanie 2016 roku dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Europie.
– Zbyt często przedsiębiorcy kojarzą konkurencyjność z obniżaniem kosztów działalności, zbyt rzadko upatrują jej w innowacjach. W Polsce mniej niż 1% PKB przeznaczany jest na sferę Badania + Rozwój. Inaczej wygląda to w Europie. Innowacyjność jest jednym z priorytetów Unii Europejskiej. Na projekty badawczo-rozwojowe i innowacje w Polsce w unijnym budżecie na lata 2014-2020 przewidziano 10 mld euro. Duża część tych środków przeznaczona jest dla firm. To ogromne wyzwania i szanse, o których będziemy debatować podczas Kongresu – tłumaczy Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, organizatora Kongresu.
Międzynarodowy charakter Kongresu zostanie podkreślony również przez wydarzenie towarzyszące, czyli V 4 Young Entrepreneurs Summit Katowice, podczas którego młodzi przedsiębiorcy z krajów Grupy Wyszehradzkiej będą debatować o start-upach, ekonomii dzielenia się oraz komunikacji w ramach Akademii Marketingu i Sprzedaży. Drugim wydarzeniem towarzyszącym będzie spotkanie Future Entrepreneurs, podczas którego przyszli przedsiębiorcy spotkają się z liderami życia politycznego, gospodarczego, społecznego oraz kulturalnego.

Kongres złożony jest z kilku ścieżek tematycznych, w ramach których organizowane są poszczególne sesje i wydarzenia. Oprócz współpracy międzynarodowej i innowacji będą to m.in.: Kapitał dla rozwoju, Prawo na co dzień, Edukacja dla sukcesu, Moje miasto, Mój region, Perspektywy rozwoju, W kierunku gwiazd, Czyste powietrze.
Zapraszamy serdecznie do udziału w sesjach kongresowych, szczególnie polecamy sesje:   Zdrowy pracownik – sprawny biznes, która objęta jest patronatem „OPM – Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego” i ,,Promotora BHP” oraz Sytuacja MŚP w sektorze górniczym, pod patronatem czasopism „Inżynieria Górnicza” oraz „Stal Metale i Nowe Technologie”.

Więcej informacji i rejestracja na stronie www.ekmsp.eu.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij