Maggie została nieoficjalnie uznana za najstarszego psa na świecie. Żyła 30 lat, czyli ponad 200 lat ludzkich!

Owczarek Maggie, była najlepszym przyjacielem rolnika Briana McLarena mieszkającego w Australii i prawdopodobnie najstarszym psem na świecie. "Miała 30 lat, a do zeszłego tygodnia czuła się jeszcze całkiem dobrze," powiedział właściciel Brian McLaren. "Szła z mleczarni do biura i warczała na koty i wszystkie tego rodzaju rzeczy." - dodał.
Niestety z dnia na dzień stan Maggie drastycznie się pogorszył. Jej wiek nie mógł zostać dokładnie zweryfikowany, ponieważ właściciel zgubił dokumenty psa.

Dlatego nadal oficjalnie najstarszym psem na świecie pozostaje pies Bluey, australijski cattle dog, który również mieszkał w Victoria, i dożył 29 lat i 5 miesięcy.
Według Księgi Rekordów Guinnessa jego właściciel kupił go jako szczeniaka w 1910 roku, i razem z nim pies dorastał pracując wśród owiec i bydła, dopóki nie umarł w listopadzie 1939 roku.

 

Źródło: Newsweek

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij