17 stycznia w Warszawie odbyło się seminarium dotyczące medycyny behawioralnej kotów.

Prowadzącą seminarium była dr Sabine Schroll z Uniwersytetu w Wiedniu. Dr Schroll jest cenioną ekspertką z dziedziny weterynaryjnej medycyny behawioralnej kotów. Od 2013 roku posiada praktykę zajmującą się wyłącznie kotami. Jest także autorką wielu publikacji i poradników, a w 2009 roku została odznaczona medalem Josefa Bayera przez Towarzystwo Przyjaciół Medycyny Weterynaryjnej.

Tematami omawianymi podczas seminarium w pierwszej części dnia były: „Koty zdradzają dolegliwości w zaciszu domowym – etologia kotów przydatna”, „Sikać albo nie sikać – wydalanie moczu poza kuwetą, znakowanie moczem czy choroba dróg moczowych?”. Następnie dr Schroll omówiła ból jako podłoże wielu problemów behawioralnych oraz metody radzenia sobie z problemami behawioralnymi u kotów, które dzielą dom z innymi osobnikami.

 

Opracowała:

Żaneta Szefer

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij