Mówimy "nudzić się jak mops" - jednak czy mopsy faktycznie mogą się nudzić?

Jest jednak wiele przykładów dowodzących, że mnóstwo zwierząt (psy, koty, papugi, małpy, świnie czy delfiny) ulega nudzie. Przyczynami tego faktu są m.in. samotność, nieurozmaicone otoczenie, ograniczona przestrzeń życiowa, jednolite żywienie. Każde zwierzę trawi nudę na swój sposób – niektóre przesypiają ten czas, inne, bardziej kreatywne osobniki, próbują na własną rękę wejść w interakcję z dostępnym otoczeniem.

Nuda nie jest zjawiskiem występującym powszechnie w naturze. Dzikie zwierzęta są zbyt zapracowane: polują, walczą o terytorium, zabiegają o partnera czy chociażby budują schronienia. Najczęstszym źródłem monotonii jest człowiek; zwierzęta utrzymywane przez nas w domach, ogrodach zoologicznych czy zagrodach przydomowych mają wiele zaburzeń behawioralnych spowodowanych brakiem zajęcia.

 

Źródło: focus.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij