Stęsknieni właściciele zwierząt będą mogli utrzymywać ze swoimi pupilami stały kontakt dzięki PetChatz.

PetChatz to elektroniczne urządzenie z wbudowaną kamerą, które może być sterowane zdalnie za pomocą laptopa i smartfona. Po za kamerą ma także wbudowany wyświetlacz, mikrofon i głośnik, co ma zapewnić właścicielowi stały kontakt z jego domowym zwierzęciem. Ciekawym rozwiązaniem jest także funkcja nagradzania – jednym kliknięciem uruchamia się wbudowany w urządzenie dozownik z przysmakami. Ponadto PetChatz posiada dozownik na olejki, które mają na celu uspokajanie zwierzęcia. Dziesięć butelek dodanych do zestawu zawiera olejek, który w swoim składzie posiada m.in. Pomatańczę, lawendę, jojobę, majeranek i wetiwerię, co według producentów odpowiada psom.

Istnieje także podobna aplikacja i urządzenie przeznaczone dla kotów – Kittyo. Urządzenie różni się od PetChatz tym, że zamiast dozownika na przysmaki ma wbudowany laser, za którym kot może biegać. Być takie komunikatory, to także ciekawe rozwiązanie dla kliniki ze szpitalem, aby właściciel mógł pozostać w stałym kontakcie z pupilem.


Żaneta Szefer

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij