V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to cykliczna impreza skierowana do biznesmenów i przyszłych przedsiębiorców z sektora MŚP. Tegoroczna edycja to połączenie teorii i praktyki, biznesu i nauki, sektora prywatnego i publicznego.

 Od 12 do 14 października br. hasłem przewodnim w Katowicach będzie: Nauka – Biznes – Samorząd – Razem dla gospodarki. I najważniejsze: udział w kongresie jest bezpłatny. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Komisji Europejskiej oraz patronatem Parlamentu Europejskiego.

 Sześć ścieżek tematycznych

Kongres to kilka ścieżek tematycznych, w ramach których są organizowane sesje i wydarzenia. Pierwsza z nich nosi nazwę „Innowacyjna Firma, Inteligentne Miasto, Konkurencyjny Region”. Jej uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zwiększyć konkurencyjność firmy poprzez innowacje oraz gdzie szukać finansowania dla unikatowych pomysłów i rozwiązań. Dyskusje będą też dotyczyć partnerskiej współpracy samorządów, urzędów pracy i firm sektora MŚP oraz dostosowania systemu edukacji do potrzeb pracodawców. Nie zabraknie tematów związanych z innowacjami w medycynie, turystyce, nanotechnologiach, energetyce i multimediach.

Optymalizacja procesów biznesowych to kolejny ciekawy temat i odrębna ścieżka tematyczna. Eksperci będą odpowiadać na pytania z zakresu zarządzania strategicznego, finansowania rozwoju, nowych technologii w służbie marketingu czy bezpieczeństwa w biznesie. Dowiemy się także jak budować owocne relacje biznesowe, a także w efektywny i nowoczesny sposób rozwiązywać spory z kontrahentami biznesowymi.

Kolejne ścieżki będą się skupiać na tematyce przywództwa, strategii i dialogu oraz różnych aspektów przedsiębiorczości. Uczestnicy Kongresu wspólnie zastanowią się na tym, jakich liderów potrzebują Europa, Polska i każda firma. W ramach ścieżki „Przedsiębiorczość niejedno ma imię” odbędą się sesje poświęcone firmom rodzinnym, sukcesji i aktywizacji osób niepełnosprawnych. Również osoby zainteresowane tematyką międzynarodowej współpracy gospodarczej odnajdą dla siebie szereg atrakcyjnych paneli, w których będą mogły aktywnie uczestniczyć. W tym roku organizatorzy postanowili przyjrzeć się bliżej możliwościom współpracy, jakie stwarzają rynki amerykański, austriacki, czeski, słowacki, chorwacki, turecki oraz szeroko rozumiany kierunek wschodni. Nie zabraknie spotkań B2B i Face2Face.

 Wydarzenia towarzyszące

Kongresowi będą także towarzyszyć wydarzenia dedykowane młodym, początkującym przedsiębiorcom. Z myślą o nich powstały Akademia Marketingu i Sprzedaży, a także panele dotyczące start-upów, szkolnictwa czy funkcjonowania młodego przedsiębiorcy. W ramach specjalnej ścieżki „Future Entrepreneurs 2015” odbędą się m.in. spotkania studentów z liderami.

Wydarzeniu towarzyszą Targi Biznes Expo oraz V edycja Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”.

 Elamed Media Group jest patronem medialnym V Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zapraszamy serdecznie do udziału w sesjach kongresowych, szczególnie polecamy sesje: ,,Medycyna przyszłości”,która jest objęta patronatem,,OPM – Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego”, ,,Bezpieczna infrastruktura dla gospodarki. Rozwój czy hamulec dla przedsiębiorczości?” pod patronatem ,,Magazynu Autostrady” oraz „Nanotechnologie i nanomateriały narzędziem rozwoju MŚP”, której patronem medialnym jest,,Laboratorium – Przegląd Ogólnopolski”.

 

Więcej informacji i rejestracja na stronie www.ekmsp.eu

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij