Kilka lat temu w Szwajcarii eksperymentowano z monitorowaniem rui za pomocą smsów.

W krowie genitalia wszczepiano czujnik temperatury, który wysyłał sygnał do czujnika ruchu na szyi zwierzęcia. Z kombinacji danych z obu sensorów dawało się wywnioskować, czy krowa jest w okresie rui, o czym hodowca był powiadamiany SMS-em (w jednym z pięciu języków do wyboru) dzięki umieszczonemu również na szyi krowy urządzeniu z kartą SIM.

Specjaliści z francuskiego start-upu Biopic Frédérica Roulliera proponują podobny, ale bardziej zaawansowany projekt. Dzięki ich bioczipom hodowca może otrzymać różne informacje o stanie zdrowia swoich krów, np. dowiedzieć się o zapaleniu wymienia lub infekcji dróg moczowych. Czipy zawiadomią również o rui czy o zbliżającym się porodzie. Firma nie chce ograniczać się jedynie do krów, oferta ma rozszerzyć się o systemy monitorujące zdrowie koni, psów czy kotów.

Źródło: Newsweek

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij