Już 4 lipca zapraszamy do włączenia się w akcję krwiodawstwa dla psów i ludzi!

Pobierz: dawcy

4 lipca na Stadionie Narodowym odbędzie się pierwszy, ogólnopolski zlot (Krwio)Dawców organizowany przez Fundację Dzień Dla Życia. Podczas Zlotu odbędzie się także pierwsza w Europie zbiórki krwi dla zwierząt.

Zbiórkę krwi wśród zwierząt poprowadzi Weterynaryjny Bank Krwi. Krew jest dostępna dla lekarzy weterynarii przez 24 godziny na dobę, we wszystkie dni w roku.

Dzień Dla Życia to Fundacja, której celem jest działalność mająca na celu propagowanie oddawania krwi, rejestracji w banku szpiku kostnego oraz podpisywania oświadczeń woli o chęci pośmiertnego przekazania narządów do przeszczepu. Oprócz tego działa również w zakresie nauki pierwszej pomocy przedmedycznej oraz organizuje wykłady na temat krwiodawstwa, transplantologii i zdrowego stylu życia.


Fundacja powstała dzięki inicjatywie Martyny Kaczmarek – obecnej studentki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i już na etapie projektu została zauważona i wyróżniona w plebiscycie "Zwykły Bohater" organizowanym przez telewizję TVN. Od marca 2015 Założycielka miała przyjemność promować działalność Dnia Dla Życia podczas międzynarodowej kampanii Panache.

 Dawcą może zostać każdy pies i kot, który spełnia poniższe warunku:

Pies

  • zdrowy
  • waga co najmniej 26 kg
  • wiek pomiędzy 10 miesięcy a 7 lat (zalecany wiek minimalny w przypadku ras olbrzymich to 12-14 miesięcy)
  • regularnie odrobaczany, szepiony przeciwko chorobom zakaźnym oraz zabezpieczony przed pchłami i klesczami

Kot

  • zdrowy
  • waga co najmniej 4 kg
  • wiek pomiędzy 10 miesięcy a 7 lat
  • regularnie odrobaczany, szepiony przeciwko chorobom zakaźnym
  • nie wychodzący z domu
  • wolny od FIV i FeLV

Więcej informacji w pliku do pobrania w górnej części tekstu oraz tutaj.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij