Pamiętaj, że twoja decyzja jest nieodwracalna! Ruszyła niestandardowa kampania WYRZUCONE.PL

Liczba bezdomnych psów i kotów w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła aż o ¼. Obecnie przekracza 3 000 000. Jednak te wstrząsające dane rzucają światło na zaledwie część problemu – bezpańskie zwierzęta schwytane przez hycli lub umieszczone w schroniskach zwykle czekają bowiem fatalne warunki bytowe. Kampania społeczna „Wyrzucone.pl” zwraca uwagę na zazwyczaj niedostrzegane, milczące cierpienie zwierząt, które bezgranicznie ufają ludziom, a które skazywane są na porzucenie, często z niezwykle błahych powodów. Akcja promuje odpowiedzialną adopcję lub zakup czworonożnego przyjaciela.

Kampania „Wyrzucone.pl” w niestandardowy sposób uświadamia, że decyzja o przyjęciu pod swój dach czworonoga to decyzja niezwykle ważna, odpowiedzialna i przede wszystkim – nieodwracalna.

Tak istotny krok podejmowany pod wpływem impulsu najczęściej kończy się fizycznym i psychicznym cierpieniem zwierzęcia. Młode psy i koty szybko przestają być małe i bezproblemowe. Dla wielu ludzi jedynym rozwiązaniem w takich okolicznościach jest wyrzucenie pupila na ulicę, przywiązanie go do drzewa w lesie lub pozostawienie w schronisku, gdzie w większości przypadków zwierzęta bezgranicznie cierpią i przedwcześnie umierają.

Głównym nośnikiem kampanii są ogłoszenia ze zrywkami, które twórcy akcji rozwieszają w przestrzeni miejskiej. Intrygujące, kolorowe, z pozoru słodkie plakaty z kociakiem czy psiakiem mają jednak inny, o wiele mniej uroczy przekaz: „Właśnie decydujesz o losie zwierzaka. Pamiętaj, że twoja decyzja jest nieodwracalna”. I taki właśnie napis widnieje na odwrocie zrywek.

Kampania komunikuje się również w Internecie:

na stronie: www.wyrzucone.pl,

na facebookowym profilu: www.facebook.com/wyrzuconepl,

na Youtubeoraz na Instagramie.

Kluczowe komunikaty kampanii społecznej "Wyrzucone.pl":

  • Nie wyrzucaj – porzucanie zwierząt jest przestępstwem (ustawa o ochronie zwierząt art. 6 ust. 2 punkt 11) i jest kwalifikowane jako znęcanie się.

  • Zwierzę to nie zabawka! Nie adoptuj i nie kupuj go jako prezentu lub pod wpływem impulsu.

  • Nie ulegaj modzie na czworonożne maleństwa – pięcio- czy sześciotygodniowe zwierzęta są zdecydowanie za młode na oderwanie od matki.

  • Zahamuj rozmnażanie. Zwiększony popyt na małe zwierzęta nakręca bezlitosną spiralę hodowlaną.

  • Uważaj na pseudohodowle – nawet 500 000 psów „w typie rasy” rocznie produkują podziemne rozmnażalnie.

  • Porażające statystyki – według oficjalnych danych w polskich schroniskach przebywa około 100 000 zwierząt.

  • Pamiętaj – w schronisku nie przeżywa co czwarty pies i co drugi kot.

  • Wstydliwy fakt – Polska jako jeden z nielicznych krajów nie podpisała Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij