Austriaccy psychologowie postanowili sprawdzić, jak psy i wilki radzą sobie z prostymi rachunkami.

W przeprowadzonych testach oceny ilości jedzenia psy wypadły wyraźnie gorzej niż wilki. Radziły sobie tylko wtedy, gdy widziały dwie porcje jedzenia i mogły porównać ich objętość. Badacze zadbali jednak o to, by wyeliminować podglądanie i ocenianie objętości, a także możliwość „czytania” z zachowania prowadzących eksperyment ludzi. Zwierzęta widziały jedynie kostki sera (od jednej do czterech) wkładane stopniowo do nieprzezroczystych pojemników.

Gdy należało wybrać, w którym z pojemników sera jest więcej, wilki trafiały częściej, a psy w większości przypadków strzelały w ciemno. Ocena udawała im się tylko wtedy, gdy w jednym pojemniku było co najmniej dwa razy więcej sera niż w drugim. Wilki dawały sobie radę również w innych wariantach eksperymentu, np. gdy na przemian z serem wrzucano do pojemników kamyki. Austriaccy badacze sugerują, że słaba umiejętność liczenia u psów to część ceny, jaką zapłaciły za udomowienie.

Źródło: Focus.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij