Wolontariusze "Psiej Ekipy" z Bielska-Białej wykąpią wszystkie psy przebywające w tamtejszym schronisku, aby podkreślić ich piękno i podnieść szanse na adopcję.

Wolontariusze "Psiej Ekipy" zgłosili się do schroniska w Bielsku-Białej z pomysłem zorganizowania akcji wykąpania wszystkich podopiecznych. Okazało się, że kierownik w tym samym czasie także myślał o podobnej akcji. Rozpoczęto przygotowania do kąpieli ponad 200 psów, co nie było łatwym zadaniem.

Na pytanie portalu psy.pl o logistykę Gaba Balcarek, jedna z organizatorek akcji, odpowiedziała: Jedni wolontariusze wyprowadzają psy z boksów i przyprowadzają je do tych, którzy zajmują się kąpaniem. Potem ci, którzy je przyprowadzili, biorą szczotki i idą na łączkę, aby futrzaki trochę obeschły i można je było wyczesywać. A wolontariusze pracze biorą na tapetę kolejnych delikwentów. We wszystkim pomagają nam dziewczyny z Czystego Zwierza, salonu dla psów w Bielsku Białej. Sprawdzają, czy zwierzakom nie trzeba przyciąć pazurków, i czyszczą im uszy. Mamy zresztą też w swoich szeregach wolontariuszy po technikach weterynaryjnych i oni również bardzo pomagają przy takich zabiegach higienicznych.

Ze względu na dużą ilość psów, wolontariusze stopniowo kąpią zwierzęta. "Psia ekipa", jak sami o sobie mówią, nie jest żadną fundacją ani organziacją, to grupa zaprzyjaźnionych ludzi, którzy chcą pomóc bezdomnym zwierzętom. Psie spa, to nie jedyna akcja jaką zorganizowali. Regularnie wyprowadzają bezdomne psy, które noszą zielone apaszki z napisem "Szukam domu" a także promują adopcje na różnego rodzaju imprezach.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij