Dużym zagrożeniem dla kondycji i stopnia odżywienia zwierzęcia w okresach długich są codzienne nawyki właściciela, dotyczące sposobu karmienia i doboru pokarmów.

Właściciele rzadko analizują dietę domową pod kątem braku równowagi, niejako zakładając, że jest na tyle zróżnicowana, aby bilansować zapotrzebowanie na podstawowe składniki odzywcze zwierzęcia. Jak uświadamiać i nauczać dobierać odpowiednią dietę? Artykuł z numeru 1/2014 „Zagrożenie płynące z prowadzenia ograniczonego żywienia surowcowego u psów i kotów” z działu VET-Żywienie, autorstwa dr n. wet. Sybilli berwid-wójtowicz – trenerki i specjalistki żywienia psów i kotów – stanowi odpowiedź na te pytania. Autorka szczegółowo opisuje zagrożenia płynące z „monodiety”, składniki potencjalnie groźne dla psów i kotów , w jaki sposób prawidłowo dobrać pokarm dla zwierzęcia, a także skąd bierze się tendencja do monodiety

Zobacz więcej

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij