Vet Personel wydanie nr 2/2017
Vet Personel wydanie nr 2/2017

Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy w Państwa ręce kolejne wydanie „VetPersonelu”. Numer otwiera artykuł na temat merchadisingu. Lekarz weterynarii powinien rozpoznawać potrzeby swoich klientów i elastycznie dostosowywać asortyment świadczonych usług i produktów do obsługiwanego przez siebie rynku. Na powodzenie inwestycji mają szansę ci właściciele ZLZ, którym uda się prawidłowo wykorzystać dostępne narzędzia rynkowe. W dziale „Vet-Asysta” znalazło się wiele ciekawych artykułów. Pierwszy z nich opisuje sposoby podróżowania z domowymi pupilami. Dla wielu właścicieli wakacje i wyjazdy z psem lub kotem to codzienność, dlatego warto uwrażliwiać ich na kwestie związane z podróżowaniem różnymi środkami komunikacji. Artykuł zawiera cenne wskazówki odnośnie do przygotowania zwierzęcia do podróży pod względem behawioralnym oraz szkoleniowym. W okresie letnim zwierzęta domowe częściej przebywają na dworze, co sprawia, że są bardziej narażone na kontakt z pasożytami zewnętrznymi, wśród których jednymi z najgroźniejszych są kleszcze. W walce z chorobami przez nie przenoszonymi jedną z najważniejszych kwestii są działania prewencyjne. Nadchodzący okres to najlepszy czas na podjęcie aktywności fi zycznej na świeżym powietrzu wspólnie z czworonogami. Warto jednak pamiętać, że lato to też wysokie temperatury, które dokuczają zwierzętom w dużo większym stopniu niż ludziom, dlatego warto umieć rozpoznać pierwsze objawy udaru cieplnego i wiedzieć, jak pomóc zwierzęciu w wypadku ich wystąpienia. Podczas spacerów warto zaktywizować swojego psa i zapewnić mu kontakt z różnymi bodźcami zapachowymi. Zabawy węchowe, czyli nawęszanie, pozwolą osiągnąć zwierzęciu relaks i wyciszenie. Dodatkowo takie angażowanie pupila to świetny sposób na wykorzystanie jego naturalnych instynktów, a jedną z podstawowych potrzeb
psa jest właśnie eksploracja. W październiku będzie miała miejsce Konferencja Chirurgiczno-Rehabilitacyjna, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. W międzyczasie zachęcamy do lektury działu „Vet-Rehabilitacja”, w którym znalazł się artykuł związany z laseroterapią wykorzystywaną powszechnie w fizjoterapii zwierząt. Ma ona swoje zastosowanie w okresie pooperacyjnym, wspomaga gojenie ran oraz jest wykorzystywana do łagodzenia bólu.

VET-NEWS

Vet News

Nowości ze świata weterynarii i nie tylko!

VET-Marketing

Merchandising, czyli cichy sprzedawca w zakładzie leczniczym dla zwierząt

Właściciele ZLZ poszukują skutecznych metod zwiększenia zysku i osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Sukces osiągają ci, którzy prawidłowo wykorzystali dostępne narzędzia rynkowe. Lekarz weterynarii powinien rozpoznawać potrzeby swoich klientów i elastycznie dostosowywać asortyment świadczonych usług i produktów do obsługiwanego przez siebie rynku.

VET-Asysta

Podróżowanie z psem i kotem

Mimo, że podróżowanie z psem, a także z kotem dla wielu opiekunów to niemal codzienność, warto przeczytać o tym, w jaki sposób powinniśmy zorganizować podróż zwierząt oraz jak przyzwyczajać je do podróżowania autem lub środkami komunikacji publicznej.

ZESTAWIENIE

ZESTAWIENIE MIKROCZIPÓW I IDENTYFIKATORÓW SZCZEPIEŃ

MIKROCZIPY I IDENTYFIKATORY SZCZEPIEŃ

ZESTAWIENIE PREPARATÓW USPOKAJAJĄCYCH

Zestawienie preparatów uspokajających

VET-Wywiad

Animal on board – w podróży z psem i kotem

Rozmowa z mgr inż. Olimpią Kłosińską, behawiorystką zwierząt w COAPE Polska

VET-Asysta

Wektorowa rola kleszczy atakujących psy w Polsce

Identyfikacja gatunku kleszcza żerującego na zwierzęciu oraz znajomość transmitowanych przez niego patogenów pozwala uwzględnić w diagnozie róźnicowej właściwe choroby odkleszczowe oraz może przyczynić się do ich szybkiego i prawidłowego rozpoznania. Informacje te mają również znaczenie dla określenia i realizacji odpowiednich działań prewencyjnych.

Czystość narzędzi operacyjnych Jak właściwie przygotować narzędzia do sterylizacji? Myjki ultradźwiękowe

Przed każdym zabiegiem operacyjnym lub inwazyjnym wymagającym aseptycznych warunków najważniejsze są zaplanowanie i podjęcie procedur, dzięki którym uzyskamy czyste, a przede wszystkim sterylne narzędzia.

Pierwsza pomoc – udar cieplny

Wiosna, a tuż za nią lato według oceny ludzi są najlepszym czasem na aktywność fizyczną z czworonogami. Piękna pogoda, ciepło i słońce są znakomitymi motywatorami do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wszakże z punktu widzenia psów to dwa najtrudniejsze momenty w roku, jeżeli weźmiemy pod uwagę wysokie temperatury.

Nadkrwistość u psów i kotów? Ależ to bardzo proste

Współczesna weterynaria już niemal dorównuje pod względem możliwości diagnostycznych i terapeutycznych medycynie. Wiele ośrodków weterynaryjnych na świecie wykonuje badania i zabiegi, których pozazdrościłby im niejeden szpital, ale nawet tam nie każdy pacjent jest z progu kierowany na wysokospecjalistyczne badania. Decyduje o tym pewna logika postępowania lekarskiego- nie możemy narażać naszych pacjentów na niepotrzebne niedogodności, a ich właścicieli- na nieuzasadnione wydatki.

VET-Żywienie

Wpływ żywienia na zachowanie psów i kotów

Żywienie to jeden z bardzo ważnych aspektów wpływających na zachowanie zwierząt. Niedobór lub nadmiar odpowiednich substancji odżywczych wpływa na zdrowie zwierząt, a co za tym idzie- na ich stan psychiczny. Psy i koty różnią się pod względem zapotrzebowania na poszczególne składniki odżywcze.

VET-Rehabilitacja

Laseroterapia niskoenergetyczna

Terapia laserowa jest popularną metodą wykorzystywaną w fizjoterapii w leczeniu pacjentów zarówno ludzkich, jak i zwierzęcych. Wachlarz stosowania w działach jest szeroki i obejmuje: pediatrię, stomatologię, dermatologię, ogólną praktykę medyczną, akupunkturę, leczenie uzależnień, medycynę sportową i zabiegi weterynaryjne.

VET-Behawioryzm

Zmysł węchu w terapii zachowań psów

Świadoma praca wykorzystująca zmysły psa daje naszym pupilom dużo satysfakcji, relaks, wyciszenie...Tak więc o wykorzystaniu zmysłu węchu w codziennej pracy, zabawie z naszymi czworonogami słów kilka...

Sposoby poprawy dobrostanu psa w klinice weterynaryjnej

Polska pod względem liczby psów w gospodarstwach domowych plasuje się na trzecim miejscu w Europie, po Wielkiej Brytanii i Niemczech. Oznacza to, że w co drugim polskim domu jest pies. Pociąga to za sobą wzrosty na rynku usług weterynaryjnych dla psów.

VET-Relacje

Podzielmy się cennym doświadczeniem

26 maja 2017 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w Auli Jana Pawła II odbyło się Międzynarodowe Sympozjum "Mechanizmy zachowań zwierząt oraz możliwości ich modelowania". Spotkanie jest kolejnym, bo już 5., spotkaniem z cyklu poświęconego etologii.

VET-Relacja

\"Medycyna behawioralna kotów dla praktyków\". Konferencjja Etovet w Warszawie

6-7 maja miało miejsce wyjątkowe wydarzenie edukacyjne dla profesjonalistów i miłośników kotów. Głównym panelem Konferencji było seminarium dr Sabine Schroll "Medycyna behawioralna kotów dla praktyków", któremu towarzyszyły liczne prelekcje, warsztaty, szkolenia i atrakcje dla pasjonatów kociej tematyki. Seminarium to kolejna inicjatywa firmy Etovet.

Odżywiajmy jeszcze bardziej świadomie, czyli XI Warsztaty Doskonalenia Zawodowego PZZ

1-2 kwietnia 2017 roku odbyła się kolejna, XI edycja Warsztatów Doskonalenia Zawodowego PZZ. Tematem przewodnim spotkania było "Szczegółowe żywienie psów rosnących, z nadwagą i aktywnych w celu wsparcia procesu usprawniania w klinicznej pracy zoofizjoterapeuty"

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij