Wolontariusze "Psiej Ekipy" z Bielska-Białej wykąpią wszystkie psy przebywające w tamtejszym schronisku, aby podkreślić ich piękno i podnieść szanse na adopcję.

Wolontariusze "Psiej Ekipy" zgłosili się do schroniska w Bielsku-Białej z pomysłem zorganizowania akcji wykąpania wszystkich podopiecznych. Okazało się, że kierownik w tym samym czasie także myślał o podobnej akcji. Rozpoczęto przygotowania do kąpieli ponad 200 psów, co nie było łatwym zadaniem.

Na pytanie portalu psy.pl o logistykę Gaba Balcarek, jedna z organizatorek akcji, odpowiedziała: Jedni wolontariusze wyprowadzają psy z boksów i przyprowadzają je do tych, którzy zajmują się kąpaniem. Potem ci, którzy je przyprowadzili, biorą szczotki i idą na łączkę, aby futrzaki trochę obeschły i można je było wyczesywać. A wolontariusze pracze biorą na tapetę kolejnych delikwentów. We wszystkim pomagają nam dziewczyny z Czystego Zwierza, salonu dla psów w Bielsku Białej. Sprawdzają, czy zwierzakom nie trzeba przyciąć pazurków, i czyszczą im uszy. Mamy zresztą też w swoich szeregach wolontariuszy po technikach weterynaryjnych i oni również bardzo pomagają przy takich zabiegach higienicznych.

Ze względu na dużą ilość psów, wolontariusze stopniowo kąpią zwierzęta. "Psia ekipa", jak sami o sobie mówią, nie jest żadną fundacją ani organziacją, to grupa zaprzyjaźnionych ludzi, którzy chcą pomóc bezdomnym zwierzętom. Psie spa, to nie jedyna akcja jaką zorganizowali. Regularnie wyprowadzają bezdomne psy, które noszą zielone apaszki z napisem "Szukam domu" a także promują adopcje na różnego rodzaju imprezach.